It’s a boy!, czyli tym razem metryczka dla chłopca

Processed with Snapseed.

Jak się okazało, temat metryczek tak szybko się nie wyczerpał. W sierpniu zamówiona została metryczka dla chłopca. Dość, że zmiana z różu na niebieski, to jeszcze życzeniem klientki było pójście w marynarski styl.

Szukałam i znalazłam bardzo ciekawą i wyglądającą na w miarę szybką do zrobienia (miałam niewiele czasu) metryczkę, której głównym elementem były powiewające na sznurku ubranka i gadżety niemowlęce.

Przerobiłam trochę wzór wprowadzając marynarskie paski i sama dopasowałam kolory tak, by do marynarskiego stylu pasowało.

Faktycznie metryczka haftowała się szybko, bo samych krzyżyków nie było wiele. Trochę było za to backstitchów (ścieg za igłą czarną, pojedynczą nicią), który mocno dodał uroku i kolorytu całemu obrazkowi (tak jak w sławetnych myszkach).

Ostatecznie haft wylądował w białej ramce z białym passepartout. Planowałam umieścić go w ramce granatowej, ale znalezienie w sklepach ładnej, granatowej ramki, w dodatku w odpowiednim rozmiarze, graniczyło z cudem. Biała ramka, o czym przekonuję się już któryś raz z kolei, jest na tyle neutralna i stylowa, że nie zepsuła haftu, podkreśliła jedynie niewinność i delikatność tematu.

Zdjęcia robiłam przy różnym świetle, stąd jakość różna.

Pozdrawiam, Aga

IMG_4226

Processed with Snapseed.

4 komentarze do “It’s a boy!, czyli tym razem metryczka dla chłopca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>