Magiczny początek czyli pierwsza pamiątka ślubu

Processed with Snapseed.

Rozpoczęłam już swoją podróż życia z Monetem i póki co wydaje mi się, że realny czas powstania tego haftu to jakieś… 10 lat :lol:  O tym jednak będzie osobny wpis za tydzień, może dwa :)

Tymczasem chciałabym wam przedstawić pierwszą, wyhaftowaną przeze mnie pamiątkę ślubu. Choć pamiętacie zapewne, że zdarzały mi się już prezenty na rocznicę ślubu (ptasi i „po amerykańsku”), to jednak na sam ślub nie.
Zostałam poproszona o wyhaftowanie takiej pamiątki. Pierwsza wersja, jeśli chodzi o charakter haftu mówiła o tym, by była w stylu hiszpańskim bądź góralskim. Klientka wysłała mi, czego mniej więcej oczekuje, tak bym mogła uchwycić klimat. To bardzo pomogło, bo wiedziałam już, czego szukać.
Kolejny krok, to wysłanie przeze mnie zestawienia proponowanych wzorów. Zawsze robię to z duszą na ramieniu, bo wiadomo przecież że każdy ma różny gust i to, co mnie może zachwycać, innym może nie odpowiadać. Z pięciu wstępnych propozycji zostały wybrane dwie, lecz nie ostatecznie lecz bardziej jako kierunek, w którym mam iść. Wspólnymi siłami ustaliłyśmy, że mam znaleźć wzór inspirowany Gaudim i Hiszpanią.

Mosaic chimneys of Casa Batllo

sagrada-familia-918842_640

Poszukałam, poszperałam i znalazłam wzór, który odpowiadał nam formą,  natomiast zmodyfikowałam go jeśli chodzi o kolory. Chciałam, by były ciepłe, hiszpańskie, ale nie nazbyt oczywiste.

Po wykonaniu serca haftu (w przenośni i dosłownie) zapadła decyzja o wyhaftowaniu inicjałów (a nie pełnych imion) oraz daty ślubu, oraz o dobraniu koloru. No i ramka, tym razem nie biała, tylko w kolorze naturalnego drewna. Wydawało mi się, że w białej ramce haft się rozmyje, a ten według mnie należało wziąć w karby, zamknąć, by był całością.

Ostatecznie haft podobał się osobom wręczającym, nie mam natomiast pewności, czy będzie podobał się obdarowanym. Mam nadzieję, że tak i że zostanie im po tym wyjątkowym dniu pamiątka jedyna w swoim rodzaju i na całe życie :)

Aga

Processed with Snapseed.Początki…

Processed with Snapseed.Odpowiednie towarzystwo…

Processed with Snapseed.I efekt końcowy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>